پیگیری سفارش

جهت مشاهده اطلاعات سفارش خود کد پیگیری سفارش را وارد نمایید:

شاخه‌ها

توصیه‌های پلیس فتا برای خرید اینترنتی امن

خرید آنلاین كالا و خدمات از با ارزش‌ترین خدماتی است كه بر روی اینترنت ارائه می‌شود. این نوع خریدها در كنار سایر خدمات الكترونیك در بازار به ویژه پرداخت‌های الكترونیك از طریق دستگاه‌های P.O.S و خودپردازها علاوه بر صرفه‌جویی در وقت كاربران، مزایایی چون امنیت در جابجایی پول، كاهش هزینه‌های بازاریابی، صرفه‌جویی اقتصادی و افزایش فرصت‌های شغلی و غیره را دنبال دارد. اما در عین حال كلاهبرداران فضای مجازی و سارقان با استفاده از عدم اطلاع یا كم دقتی خریداران و مشتریان آن را با تهدیدات و آسیب‌هایی  مواجه ساخته اند كه در صورت رعایت نكات ایمنی و توجه به هشدارهای پلیسی می‌توانید از یك خرید به خصوص در ایام عید نوروز لذت ببرید.
اولین پیش فرض برای حقیقی و سالم بودن خدمات‌ یك فروشگاه الكترونیك‌، این است كه كالا‌های مجاز ارائه می‌كند. بنابر این فروشگاه‌هایی كه كالاهای غیر مجاز به فروش می‌رسانند‌، به احتمال بسیار بالا‌، به قصد كلاهبر‌داری به وجود آمده‌اند.
 
در هنگام تصمیم به خرید از فروشگاه‌های الكترونیكی‌، از تجربه ‌دوستان و آشنایان نزدیك در خصوص خریدهای آنلاین استفاده كنید و از فروشگاه‌هایی كه سابقه ارائه خدمات مطلوب دارند‌، خرید كنید.
 
صفحاتی كه ناخواسته در برابر شما باز می‌شوند و حاوی تبلیغات فروش كالا‌ها وارائه ‌خدمات هستند‌، ممكن است تقلبی بوده و قصد كلاهبرداری داشته با‌شند.
 
سعی كنید در هنگام خرید آنلاین‌، با روش‌هائی نظیر گرفتن who is ازدامنه ‌سایت اینتر‌نتی فروشگاه‌، یا جستجو در انجمن‌هایی كه اعضای آن‌ها‌، تجربیات خرید آنلاین خود را برای اطلاع سایر اعضا، می‌نویسند‌، از مدیر و گردانندگان فروشگاه‌، احراز هویت كنید.
 
در هنگام خرید آنلاین و در زمانی كه پس از انتخاب كالا به درگاه پرداخت الكترونیكی بانك رهنمون می‌شوید‌، دقت كنید كه حتما آدرس صفحه‌ درگاه پرداخت الكترونیكی‌، متعلق به همان بانكی باشد كه آرم و لوگوی آن را در صفحه مشاهده می‌كنید.
 
در بعضی از مواقع كلاهبرداران با جعل صفحات درگاه پرداخت الكترونیكی بانك‌ها، شما را به صفحاتی هدایت می‌كنند كه آدرسی بسیار شبیه آدرس شبیه بانك اصلی دارند‌. در صورت عدم دقت خریدار و ورود اطلاعات كارت بانكی خود  شامل شماره ‌كارت‌، رمز عبور‌، cvv2 و تاریخ انقضای كارت‌، این ‌اطلاعات را در سیستم خود ثبت كرده و عملا امكان هر گونه اقدامی را با حساب و موجودی قربانی دارند.

سیستم پرداخت الكترونیكی همه بانك‌ها از ssl وروش‌های مطمئن رمز نگاری استفاده می‌كند دقت كنید كه در نوار آدرس كنار آدرس اینترنتی صفحه پرداخت بانك نماد یك قفل یا عبارت ://: https درج شده باشد. در غیر این صورت قطعا صفحه جعلی است و قصد به سرقت بردن اطلاعات كارت بانكی شما را دارد‌.
 
در هنگام پرداخت الكترونیك وجه در مغازه‌ها از تحویل كارت عابر بانك و افشای رمز خود به افراد غیر خوداری نمایید. این حق شماست كه كارت عابر بانك و اعتباری خود را خودتان به دستگاه P.O.S بكشید و رمز آن را وارد كنید. در هنگام پرداخت الكترونیك از دستگاه P.O.S مغازه‌ها از اعلام موجودی خود به افراد غیر جداً خوداری نمایید.
 
در هنگام برداشت وجه از خودپردازها از تحویل كارت عابر بانك خود به افراد غیر خوداری نمایید و در كنار دستگاه خودپرداز مراقب ترفندهای كلاهبرداران و سارقان باشید.
 
در نگهداری از كارت‌های عابر بانك و اعتباری خود نهایت دقت را معمول نمایید. از نوشتن رمز عابر بانك خود بر روی كارت عابر بانك جداً پرهیز نمایید.
 
در صورت مفقودی كارت‌های اعتباری سریعاً نسبت به تغییر رمز خود اقدام و به بانك اطلاع دهید. در بازه‌های زمانی مناسب موجودی حساب‌های بانكی خود را كنترل نمایید. 
 
تهیه کننده: حسین فروغی 

کد QR

محصولات بازدیدشده

محصولی وجود ندارد

منو

مقایسه 0